LenkaKT L.M.A.T.

GNU - odezvy a chyby

Poté, co jsem si radostně prolistovala nové vydání knihy, padla na mne hluboká deprese. Nejen že se na zadní obálku knihy z nějakého důvodu dostala špatná anotace, ale ihned jsem objevila některé chyby. Zde jsou:

  • Anotace:  na zadní straně knihy slibuji, že obsahuje jako jednu z příloh i přehlednou tabulku HTML značek. Opak je pravdou. Z časových důvodů jsem nakonec tabulku vypustila, protože jsem nechtěla déle zdržovat vydání knížky. Navíc se na podobnou tabulku chystá sám veliký Jirka Kosek v novém upraveném vydání své knížky o HTML. Lépe než on ji stejně nesvedu. Z neznámých důvodů v Gradě nakonec na zadní stranu knihy nalepili půl roku starou anotaci, aniž by kontrolovali, zda souhlasí s obsahem. Všem čtenářům, kteří se cítí podvedeni se tímto omlouvám.

  • Chybí popis příkazu cvs init, který vytváří nový archiv. Je to nesmírně důležitý příkaz, proto prostudujte jeho popis uvedený níže.

  • Kvalita obrázků: poté, co se kniha vrátila z tiskárny, čekalo mne nemilé překvapení. Všechny ty pěkné obrázky, které mi daly tolik práce jsou, podle mého osobního názoru, prostě hnusné. V dohledné době proto na tyto stránky umístím jejich originály.

Jestliže při čtení knihy narazíte na nějakou další chybu, napiště mi o ní. Bude-li závažná, připojím ji k seznamu.

Příkaz cvs init

Po dokončení instalace je nutné ještě CVS sdělit, ve kterém adresáři bude mít archiv. CVS si musí před vytvořením nového projektu do tohoto adresáře zapsat své konfigurační soubory. Připravte si proto adresář (dejme tomu, že si přejete, aby se jmenoval /usr/local/cvs). K adresáři musíte mít právo zápisu. Potom zadejte:

      cvs -d /usr/local/cvs init
      

Teprve nyní je možné vkládat do archivu nové projekty příkazem cvs import.

Autorkou tohoto webu je LenkaKT, alias Lenka Kosková-Třísková. Bádám a vyučuji na TU Liberec.

Poslední změna: 3. 3. 2011